Pracownia dramatu

Pracownia dramatu

Biuro Literackie oraz Teatr Współczesny w Szczecinie organizują wydarzenie Pracownia dramatu. Zajęcia dla osób piszących dramaty i zajmujących się adaptacjami teatralnymi odbędą się w ramach festiwalu TransPort Literacki 29. Organizatorzy planują wydarzenie w dniach 6-9 czerwca 2024 roku w Kołobrzegu.

Zajęcia

Na program zajęć składają się trzy etapy. Pierwszy to zajęcia online (minimum jedno spotkanie) – w kwietniu i maju 2024 roku. Drugim etapem będą zajęcia na żywo w trakcie festiwalu TransPort Literacki. W planach są cztery sesje, dzień po dniu, łącznie trwające nie mniej niż osiem godzin. Jednym z prowadzących zajęcia będzie dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego Jakub Skrzywanek. Trzeci etap to praca indywidualna. Uczestnicy odniosą się do uwag otrzymanych podczas zajęć od osoby prowadzącej oraz innych uczestników i uczestniczek pracowni. Możliwe jest także przeformułowanie projektu oraz przesłanie nowej wersji tekstu do 23 czerwca 2024 roku.

Zgłoszenie

W ramach zgłoszenia należy przesłać reprezentacyjny fragment sztuki liczący nie więcej niż piętnaście stron. Dodatkowo należy dostarczyć „Konspekt”, w którym trzeba przybliżyć swój dramat lub adaptację. Ponadto w „Konspekcie” należy wskazać, czym zgłaszany pomysł odróżnia się na tle innych istniejących dramatów.

Każda osoba może przesłać maksymalnie trzy propozycje tekstowe. Warunkiem rozpatrzenia każdego zgłoszenia jest wniesienie opłaty w wysokości 75 zł na pokrycie kosztów związanych z lekturą, oceną nadesłanego tekstu oraz obsługą naboru.

Szansa na realizację

Najciekawsze teksty (lub tekst) wraz z laudacją osób prowadzących zostaną zaprezentowane we fragmentach w Magazynie Literackim biBLioteka. Następnie zostaną zarekomendowane teatrom do wystawienia i realizacji.

Termin zgłoszeń upływa 31 stycznia 2024 roku.

Dodatkowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć w serwisie Pracowni dramatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *